سیگنال مثبت وزیر صنعت به بازار سهام / بورس بهترین جایگاه برای نقدینگی است 
وزیر صمت
سیگنال

به گزارش تودی بیمه، به نظر می‌رسد نگاه وزیر صمت به بازار سهام از سرپرست قبلی این وزارتخانه به بورس بهتر و امیدبخش‌تر باشد و این بهترین سیگنال برای فعالان این بازار محسوب می شود. تا پیش از این کمتر پیش می‌آمد که وزیر یا سرپرست وزیر صمت به این صراحت از بازار سهام حمایت کند.

علیرضا رزم‌حسینی بورس را بهترین جایگاه برای عرضه نقدینگی دانست و تصریح کرد: نقدینگی‌های موجود در جامعه باید به سمت بورس هدایت شود و بنگاه‌ها نیز با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی از بورس تغذیه کنند.

افزایش صادرات

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اعلام کرده است: با اجرای سیاست‌های جدید صادراتی شاهد افزایش ۴۶ درصدی صادرات در مهرماه و افزایش ۹ درصدی صادرات در آبان ماه بوده‌ایم.

به گزارش کارگزاری بیمه مرکزی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌های کشور با بیان این مطلب افزود: با ابلاغ‌های جدید هر صادرکننده می‌تواند ارز خود را یا در سامانه نیما به فروش برساند یا از طریق واردات اقلام مورد تایید وزارت صمت به رفع تعهدات ارزی خود مبادرت ورزد.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان در این شرایط سخت تحریمی مجاهدان اقتصادی هستند، بیان کرد: ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی توسط رئیس‌جمهور و با هماهنگی بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت سبب و خرسندی فعالان اقتصادی و حل بسیاری از پرونده‌ها در این حوزه شده است.

وزیر صمت در ادامه گفت: فعالان اقتصادی که از سال ۱۳۹۸ به بعد در این حوزه مشکل دارند با مراجعه به سامانه جامع تجارت می‌تواند به رفع تعهدات ارزی خود اقدام نمایند.

رزم حسینی همچنین از همراهی بانک مرکزی در خصوص تصویب ارز متقاضی در این شرایط سخت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

وفور کالا

وی با اشاره به ابلاغیه تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و رسوبی مانده در گمرکات بیان کرد: مجموعه این سیاست‌ها سبب وفور کالا و تامین به موقع مواد اولیه کارخانجات شده است.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علل گرانی گفت: افزایش چند برابری نرخ ارز، رشد نقدینگی و هزینه‌های کرونا از علل گرانی‌های اخیر بوده است.

رزم حسینی، بورس را بهترین جایگاه برای عرضه نقدینگی دانست و تصریح کرد: نقدینگی‌های موجود در جامعه باید به سمت بورس هدایت شود و بنگاه‌ها نیز با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی از بورس تغذیه کنند.

وی با اعلام اینکه کیفیت، تنوع و قیمت خودرو در شان مردم ایران نیست، افزود: بسته اصلاح صنعت خودرو را ارائه کرده‌ایم که به زودی نهایی می‌شود.

وزیر صمت همچنین با تاکید بر اینکه باید رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند، گفت: بخش خصوصی باید تقویت شود.

وی با نگاه به آمارها در حوزه خودرو گفت: افزایش تولید ۵۰ درصدی در حوزه خودرو پیش‌بینی شده است که تا پایان سال محقق شود و در همین چند ماه اخیر نیز ایران خودرو و سایپا افزایش تولید داشتند.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود تامین نهاده‌ها را وظیفه وزارت صمت دانست و گفت: نهاده‌ها به موقع تامین شدند و توزیع آنها از طریق سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی است.

رزم حسینی همچنین دو نرخی بودن ارز را ریشه بسیاری از فسادها دانست که سبب از بین رفتن ثروت ملی می‌شود و در این خصوص اضافه کرد: در ۲۰ قلم کالایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کنند ثبات نسبی، کاهش قیمت و وفور را شاهد هستیم.

وی همچنین در پایان بیان کرد: با تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت جهاد، گمرک و بانک مرکزی تعامل داریم.

آخرین اخبار مربوط به بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس تودی بیمه دنبال کنید.

بازدیدها: 7

ارسال نظر