مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟
مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟+ تفاوت مرغ گرم ومنجمد+مرغ
در بازار دو نوع مرغ وجود دارد که با نام های مرغ منجمد و مرغ تازه به فروش می رسد، مرغ منجمد عمدتا قیمت کمتری از قیمت مرغ تازه دارد و دلیل اصلی عرضه ان به قیمت پایین تر تنظیم بازار است ولی نظر برخی از کارشناسان تغذیه و سلامت در این باره متفاوت می باشد، به هر حال مرغ منجمد نیز می تواند جایگزین مرغ تازه شود ولی با این تفاوت که در طعم و رنگ خود فرق دارد.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟ مرغ جزو پرندگانی است که بیشتر از همه طیور مورد توجه خانوار ها قرار گرفته و منبع تغذیه ای بسیار مهمی برای همه ما ایرانیان محسوب می شود. خرید مرغ مصرفی نیز اصول و مقررات مربوط به خود را دارد، اگر سری به بازار مرغ فروشان بزنید متوجه دو قیمت متفاوت خواهید شد که یکی مربوط به مرغ منجمد و دیگری مربوط به مرغ تازه خواهد بود که قیمت مرغ تازه حدود 2000 تومان از مرغ منجمد بیشتر است. اما دلیل این قیمت بالاتر چیست؟ آیا واقعا مرغ تازه یا اصطلاحا مرغ گرم ارزش غذایی بیشتری نسبت به مرغ منجمد دارد؟ در این مقاله از تودی بیمه شما را با تفاوت های مرغ منجمد و مرغ گرم آشنا خواهیم ساخت.

نظر کارشناسان تغذیه در مورد مرغ منجمد

کارشناسان و متخصصان تغذیه بر این باورند که مرغ منجمد از زمانی که وارد سردخانه می شوند فرایند انجماد را به سرعت طی می کنند و دمای انها تا -45 درج نیز پیش می رود و در این حالت مولکول های آن به سرعت در هم شکسته شده و ساختار پروتئینی و آمینو اسید های آن از بین می رود، در نتیجه مرغ منجمد مواد مغذی کافی را به بدن انسان منتقل نخواهد نمود. علاوه بر این مرغ منجمد در طول دوره انجماد خود دچار نوسان های دمایی زیادی شده که رشد باکتری های موجود در اندام مرغ را سسب می شود.

دلیل اصلی اینکه مرغ منجمد از مرغ گرم قیمت کمتری دارد، ارائه آن با یارانه دولتی در جهت تنظیم بازار می باشد زیرا مرغ از نیاز اصلی مردم، رستوران ها و مراسمات به حساب می آید و در صورت ارائه نشدن مرغ منجمد، قیمت مرغ تازه رو به نابسمانانی خواهد رفت. بنابراین در بیشتر رستوران ها و مراسمات از گوشت منجمد مرغ یا گاو برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود.

آیا مرغ منجمد عوارض خاصی دارد ؟

با توجه به اینکه در بیشتر کشور های خارجی مردم به جای مصرف گوشت تازه تمایل بیشتری به خرید و مصرف گوشت منجمد دارند، بنابراین می توان این نتیجه را استنباط نمود که مصرف مرغ منجمد هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. ولی آیا می توان سواد و تکنولوژی کشورمان را با کشور های خارجی مقایسه کنیم؟ آیا شرایط نگهداری مرغ منجمد در ایران همانند کشور های توسعه یافته خارجی می باشد؟

عملیات انجماد گوشت و فرایند انجام آن با نظارت های شدید بهداشتی همراه است و وضعیت مرغ منجمد شده و دمای سردخانه لحظه به لحظه مورد بررسی قرار می گیرد. آیا چنین نظارت هایی در ایران نیز حاکم است؟ یک گوشت حداکثر یک هفته باید به صورت منجمد باقی بماند و پس از گذشت این مدت باید به سرعت مورد مصرف قرار گیرد تا هیچ خطر و ضرری برای مصرف کننده به همراه نداشته باشد. ولی متاسفانه در ایران شاهد هستیم که یک مرغ منجمد پس از 9 الی 10 ماه انجماد وارد بازار می شود، طبیعی است که چنین مرغی نه تنها هیچ فایده ای برای بدن نخواهد داشت بلکه در اثر انجماد زیاد تمام خواص خود را از دست داده و ممکن است بیماری های زیادی را نیز به همراه داشته باشد.

مصرف کدام مرغ پیشنهاد می شود ؟

با توجه به دلایل آورده شده در قسمت فوق مصرف مرغ تازه بهتر از مرغ منجمد می باشد، زیرا علی رغم اینکه قیمت بالاتری نسبت به مرغ منجمد دارند ولی حاوی پروتئین و مواد معدنی تازه ای هستند که برای بدن کاملا مفید هستند و بهتر است اجازه دهید تا رستوران ها و تالار های خریدار مرغ منجمد به سمت آنها بروند. ولی گاهی توجه به تاریخ عرضه مرغ نیز مهم می باشد، زیرا ممکن است مرغ منجمدی که شما قصد خرید ان را دارید، حدود یک هفته پیش به سردخانه رفته باشد، بنابراین خرید چنین مرغی بسیار بهتر از مرغ تازه می باشد زیرا هم در هزینه های خود صرفه جویی خواهید نمود و هم مرغی هم ارزش با مرغ تازه خریداری خواهید نمود.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟
مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟+ تفاوت مرغ گرم ومنجمد+مرغ

جوجه یک روزه‌ای که پس از عمری 40 روزه در سالن‌های پرورشی به کشتارگاهی می‌رود تا پایان عمر خود را ببیند، برایش فرقی ندارد که به صورت گوشت تازه و گرم به بازار برود یا پس از طی دوران انجماد و پس از ماه‌ها به مصرف مردم برسد؛ اما گویا برای مردم گوشت تازه لذیذتر و پسندیده‌تر است.

جوجه یک روزه‌ای که پس از عمری 40 روزه در سالن‌های پرورشی به کشتارگاهی می‌رود تا پایان عمر خود را ببیند، برایش فرقی ندارد که به صورت گوشت تازه و گرم به بازار برود یا پس از طی دوران انجماد و پس از ماه‌ها به مصرف مردم برسد؛ اما گویا برای مردم گوشت تازه لذیذتر و پسندیده‌تر است.

به گزارش خبرنگار تودی بیمه، البته مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام می‌گویند گوشت مرغ منجمد به دلیل طی مراحل بهداشتی و استاندارد از قبل از کشتار تا مراحل انجماد و توزیع در سطح شهر از نظر کیفی و بهداشتی بسیار بهتر از گوشت مرغ گرم و تازه‌ای است که توسط کشتارگاه‌های بخش خصوصی بدون نظارت خاصی در بازار به عنوان مرغ گرم عرضه می‌شوند.

مرغ‌هایی توسط شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان نماینده وزارت جهادکشاورزی خریداری و پس از طی مراحل کشتار، انجماد، بسته‌بندی و نگهداری در سطح شهر به عنوان مرغ منجمد و به قیمت‌هایی پایین‌تر از گوشت مرغ گرم تازه کشتار شده در بازار عرضه می‌شوند؛ اما مردم به دلیل ابهام‌ها و شائبه‌هایی که از سال‌های گذشته در خصوص تاریخ مصرف گوشت‌ مرغ‌های منجمد یا واردات گوشت مرغ بی‌کیفیت مطرح شده چندان اقبالی به مصرف این محصول ندارند و ترجیح می‌دهند گوشت مرغ تازه کشتار شده در بازار مصرف را با کیلویی 2000 تومان اختلاف و بلکه بیشتر خریداری کنند.

اما مسئولان وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام می‌گویند طی سال‌های اخیر نظارت سختگیرانه‌ای برای ذخیره‌سازی و عرضه گوشت مرغ منجمد طی مراحل مختلف از قبل از کشتار تا عرضه به بازار پس از چند ماه نگهداری اعمال می‌کنند و به همین دلیل گوشت مرغ منجمد به دلیل این نظارت‌های سختگیرانه سالم‌تر و به دلیل کوچکتر بودن لاشه مرغ و پایین‌تر بودن وزن آن از کیفیت بالاتری نسبت به گوشت‌ مرغ گرم موجود در بازار برخوردارند.

به گفته رضا سالمی، مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام، مرغ هایی که برای کشتار توسط این شرکت انتخاب می‌شوند به شدت تحت نظارت هستند و باید حداقل از 10 روز قبل از کشتار هیچ دارو و آنتی‌بیوتیکی مصرف نکرده باشند و نهایتا در صورت اخذ تاییدیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی از سوی مسئولان سالن‌های پرورشی و مرغداران، محصول آن‌ها خریداری می‌شود.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟
مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟+ تفاوت مرغ گرم ومنجمد+مرغ

کشتارگاه مرغ

وی معتقد است: کشتارگاه‌های تحت قرارداد شرکت پشتیبانی امور دام در همه خطوط 1 تا 3 کشتار خود از دستگاه‌ها و تجهیزات تمام اتوماتیک برخورد دارند که باعث می‌شود انسان کمترین دخالت را نسبت به کشتارگاه‌های سنتی و نیمه‌ صنعتی در فرآیند کشتار داشته باشد و نهایتا این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا عوامل بیماری‌زا مانند ویروس‌ها و باکتری‌ها کمتر به وجود آیند و منتقل شوند.

مدیر کل تامین دام و فرآورده‌های محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام می گوید: تصور اینکه مرغ با وزن بالا کیفیت بهتری نسبت به مرغ با وزن 1000 تا 1800 گرم دارد، باور غلطی است چرا که مرغ با وزن بالا چربی بیشتری نسبت به مرغ‌های کوچکتر دارد و این چربی‌ها بدون هیچ استفاده‌ای دور ریخته می شوند، تولید مرغ با وزن پایین هم به نفع مصرف‌کننده و هم تولید کننده است چرا که هم زمان پرورش مرغ و هم میزان استفاده از دانه کاهش می‌یابد.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟
مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟+ تفاوت مرغ گرم ومنجمد+مرغ

کشتارگاه مرغ

به گزارش تودی بیمه، کشتار در کشتارگاه‌های مرغ از ساعات پایانی روز آغاز می‌شود و تا طلوع آفتاب ادامه دارد، در این ساعات پایانی و تاریکی شب ماشین های حمل، بارهای خود را در ابتدای خط یک کشتار خالی می‌کنند و کارگران این کشتارگاه مرغ‌ها را تخلیه کرده و از پا به چنگگ‌های مخصوصی آویزان می‌کنند تا مرغ ها کم کم وارد سالن کشتار شوند.

در این مرحله ابتدا همه مرغ‌ها باید از استخری که برای آنها تعبیه شده بگذرند؛ البته این شنای وارونه و نوشیدن آب در واقع همان شوک الکتریکی است که به آنها وارد می‌شود تا در لحظه کشتارشوک کمتری به مرغ‌ها وارد شود؛ از این لحظه کشتارکنندگان 30 ثانیه فرصت دارند تا عمل کشتار را انجام دهند.

پس از آن مرغ وارد خط خون گیری می‌شود و حداقل تا 1.5 دقیقه این اقدام زمان‌بر است؛ پس از خون‌گیری مرغ وارد حوضچه‌های آب گرم شده، یک تا دو دقیقه در این حوضچه‌ها که دمای آن 48 تا 60 درجه سانتی‌گراد است، می‌ماند و این موجب می‌شود برای ورود به دستگاه پرکنی آماده شود.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟

کشتارگاه مرغ

بعد از پرکنی، مرغ وارد دستگاه‌هایی با دمای 50 تا 60 درجه می شود تا دو لایه پوست مرغ کنده شود، سپس با دوش های آب سرد شست و شوی مرغ انجام می‌گیرد.

نهایتا مرغ پس از جداسازی پنجه و بالای ساق وارد خط 2 کشتار می شود تا تخلیه امعا و احشاء مرغ صورت گیرد. مرغ پس از خارج شدن از خط تولید 2 توسط دوش های آب سرد شست و شو شده و وارد خط بسته بندی می‌شود.

البته دمای مرغ باید در این مرحله کاهش داده شود و به همین منظور مرغ وارد یک چیلر شست و شو و یک چیلر خنک کننده می‌شود که دمای آن تا 7 درجه کاهش یابد و پس از آن بسته بندی صورت می‌گیرد و مرغ‌های منجمد به سردخانه‌هایی با دمای بیش از منفی 40 درجه سانتیگراد واد می‌شوند تا پس از حدود 5 ساعت دمای مرغ‌های منجمد به 18- درجه سانتیگراد برسد.

حالا در این مرحله مرغ‌های منجمد آماده عرضه به بازاری هستند که مردم اقبال چندانی به مصرف آن ندارند و مرغ گرم را به آنها ترجیح می‌دهند و دولت هم مجبور می‌شود با حدود دو هزار تومان زیان این محصول را کیلویی حدود 5500 تومان به بازار عرضه کند.

مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟
مرغ منجمد بهتر است یا مرغ گرم؟+ تفاوت مرغ گرم ومنجمد+مرغ

کشتارگاه مرغ

حال باید دید مسئولان دولتی چه تدابیری برای جلب اعتماد مردم برای مصرف مرغ منجمد که به مراتب کیفیت بهتری نسبت به مرغ گرم دارد می‌اندیشند.


تودی بیمه

بیمه تربت حیدریه

بازدیدها: 20

ارسال نظر