بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید-بیمه تکمیلی زایمان

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید
بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید-بیمه تکمیلی زایمان
در بیمه نامه‌های تکمیلی در کنار هزینه‌های بستری بخش بزرگی از هزینه‌های درمانی را هزینه‌های بخش زایمان تشکیل می‌دهند، از این رو داشتن بیمه نامه‌ای که بتواند قسمت بزرگی از هزینه‌ها را جبران کند یکی از دغدغه‌های فکری بسیاری از زوجینی است که می‌خواهند پدرو مادر شوند. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان که سقف تعهدات معقولی را برای جبران هزینه های زایمان ارائه نماید گزینه‌ای است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بیمه تکمیلی زایمان یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر زوجی وارد شدن یک فرزند به زندگی آن‌ها می باشد که البته این اتفاق خوب برای بسیاری از پدر و مادرها هزینه‌های اضافی برای اقتصاد خانواده به همراه دارد، از هزینه آزمایشات و معاینات قبل از تولد گرفته تا هزینه‌های زایمان و ….. که همه موارد گفته شده هزینه‌های گزافی را برای آن‌ها خواهد داشت. هزینه‌های مربوط به زایمان در کشورمان بسته به نوع پزشک، زایمان، بیمارستان انتخابی و نوع بیمه گر پایه بسیار متفاوت است. یکی از دلایل تفاوت قیمت‌ها در بیمارستان‌های دولتی به مدت زمان بستری در بیمارستان، دستمزد پزشکان و برخی تسهیلات همچون ماساژ و اتاق‌هایی با تخت کمتر و یا اتاق خصوصی برمی‌گردد.

به خاطر این موضوع در بیمه نامه‌های تکمیلی در کنار هزینه‌های بستری بخش بزرگی از هزینه‌های درمانی را هزینه‌های بخش زایمان تشکیل می‌دهند، از این رو داشتن بیمه نامه‌ای که بتواند قسمت بزرگی از هزینه‌ها را جبران کند یکی از دغدغه‌های فکری بسیاری از زوجینی است که می‌خواهند پدرو مادر شوند. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان که سقف تعهدات معقولی را برای جبران هزینه های زایمان ارائه نماید گزینه‌ای است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید-بیمه تکمیلی زایمان

همانطور که احتمالا می‌دانید در بیمه نامه‌های درمان تکمیلی بیمه نامه‌ای جداگانه به نام بیمه تکمیل درمان زایمان نداریم و هزینه‌های زایمان به صورت یکی از پوشش‌های بیمه نامه‌های تکمیلی و بر اساس سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه تکمیلی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه تکمیلی زایمان هستید باید چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید:

۱- بالاترین سقف تعهدات برای جبران هزینه های زایمان:

از اولین قدم‌ها در خرید بیمه نامه تکمیلی که پوشش زایمان دارد، مقایسه سقف تعهدات پوشش زایمان هر طرح بیمه نامه تکمیلی می‌باشد که معمولا سقف تعهدات زایمان در بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای می‌تواند بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان در برخی از قرارداد‌های بیمه درمان گروهی با تعداد بالا بدون سقف هم باشد.

۲- بیمه نامه تکمیلی که  سقف تعهدات پاراکلینیکی بالایی را جبران کند:

در کنار هزینه های زایمان، انجام موارد تشخیصی از قبیل انجام آزمایشات، رادیولوژی و …  می‌تواند هزینه‌های قابل ملاحظه ای برای بیمه گذاران داشته باشد. از این رو در خرید بیمه درمان تکمیلی باید به سقف تعهدات پاراکلینیکی بیمه نامه نیز توجه داشته باشید.

۳-  طرف قرارداد با بیمارستان‌های معتبر خصوصی و دولتی باشد:
بیمه نامه تکمیلی که سقف تعهدات بالایی داشته و قیمت مناسبی دارد نمی‌تواند گزینه خوبی باشد! چرا که بهترین بیمه درمان تکمیلی بیمه نامه‌ای است که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و سقف تعهدات بالا با بیمارستان‌های معتبر در سراسر کشور طرف قرارداد باشد.

۴- بیمه نامه تکمیلی که قیمت مناسبی را داشته باشد:
علاوه بر پوشش ها و تعهداتی که بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌کند، قیمت این بیمه نامه در زمان خرید هم مهم می‌باشد. هر شرکت بیمه‌ای برای طرح‌های مختلف بیمه‌ای که ارائه می‌کند قیمت‌های متفاوتی دارد که فرد بیمه گذار می‌تواند با توجه به موارد درخواست خود یکی از طرح ها را در شرکت‌های مختلف بیمه انتخاب کند.

۵- بیمه تکمیلی که فرانشیز کمتری را داشته باشد:
نهایتا گزینه دیگری که می‌تواند شما را در خرید بهترین بیمه زایمان همراهی کند بیمه نامه‌ای است که فرانشیز کمتری را داشته باشد. فرانشیز بخشی از هزینه است که باید توسط خود فرد پرداخت شود. در بیمه نامه های درمان تکمیلی در صورت داشتن بیمه درمان پایه از جمله بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و … باقی هزینه های با منظور شدن فرانشیز پرداخت می‌شود.

۶- بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ دوره انتظار:

دوره انتظار در بیمه‌های درمان از مهمترین گزینه‌ها می‌باشد که در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی باید بررسی شود و با توجه به دوره انتظار شما می‌توانید از خدمات بیمه نامه تکمیلی خود استفاده نمایید. دوره انتظار برای استفاده از هر کدام از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی متفاوت می‌باشد، به عنوان مثال مدت دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه‌های جراحی و بستری تا ۳ ماه می‌باشد و بیمه شده بعد از گذشت این مدت می‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه خود استفاده نماید.

برای استفاده از پوشش زایمان طبیعی و سزارین همه شرکت های بیمه دارای دوره انتظار می‌ باشند. مقایسه دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه به شرح زیر می‌باشد:

نام شرکت بیمهدوره انتظار پوشش زایمان
بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی گروهی سامان۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی انفرادی آسماری۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی گروهی آسماری۹ ماه
بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOSیکسال
بیمه درمان تکمیلی خانواده SOSیکسال

شرکت‌های بیمه پارسیان، پاسارگاد، دی، ایران و دانا بیمه تکمیلی را تنها به شکل گروهی ارائه می‌کنند و از این رو برای دوره‌ی انتظار شرایط ویژه‌ای را دارند. معمولا در این شرکت‌ها دوره‌ی انتظار پوشش زایمان برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر ۹ ماه، گروه‌های بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر ۶ ماه، و گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار نخواهند داشت.
بهترین بیمه تکمیلی زایمان بدون دوره انتظار فقط برای بیمه نامه های تکمیلی است که به صورت گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر باشند.

مطلب مرتبط: با شرایط بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان آشنا شوید؟

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است؟

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید-بیمه تکمیلی زایمان

تقریبا همه شرکت‌های بیمه در بیمه نامه های تکمیلی فرانشیز بین ۱۰ تا ۳۰ درصدی را دارند که شما به عنوان بیمه شده باید در زمان زایمان باید این مبالغ را از جیبتان پرداخت نمایید.  به عنوان مثال اگر فرانشیز  بیمه تکمیلی شما ۳۰ درصد است باید ۳۰ درصد از هزینه های کل زایمان را خودتون پرداخت کنید. البته این فرانشیز بر اساس سقف پوشش زایمان بیمه تکمیلی شما محاسبه می‌شود. به عنوان مثال شما بیمه تکمیلی دارید که سقف زایمان ۵ میلیون تومان ارائه می‌کند و با توجه به فرانشیز ۳۰ درصدی که بیمه تکمیلی شما دارد شما باید ۱.۵ میلیون تومان را خودتان پرداخت کنید.در بیمه درمان تکمیلی خانواده SOS فرانشیز استفاده از همه خدمات درمانی بیمه نامه تکمیلی صفر بوده و شرکت SOS  کل خسارت را به شما پرداخت می‌کند


سقف تعهدات شرکت‌های مختلف برای بیمه تکمیلی زایمان

پوشش هزینه زایمان برای زایمان طبیعی و سزارین در شرکت‌های مختلف بیمه و در طرح‌های مختلف بیمه نامه‌های درمان هر شرکت بیمه متفاوت می‌باشد. در جدول زیر مقایسه‌ای برای بیمه‌های درمان مختلف که برای هزینه‌های زایمان ارائه می‌شود را می‌توانید مشاهده نمایید.

نکته: تعهدات موجود در جدول زیر در بازه‌های زمانی مختلف متغیر است. اطلاعات زیر برای ابتدای سال ۹۸ می‌باشد.

سقف تعهدات شرکت بیمهمیزان سقف تعهدات (میلیون ریال)
 بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان طرح مهر۱۵
 بیمه درمان تکمیلی انفرادی  سامان طرح سروش۲۰
 بیمه درمان تکمیلی انفرادی  سامان طرح شمیم۳۰
بیمه درمان تکمیلی انفرادی  سامان طرح وصال۵۰
بیمه درمان تکمیلی انفرادی  سامان طرح عقیق۵۰
بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOS۶۵
 بیمه درمان تکمیلی آسماری خانواده۱۵ تا ۴۵

بررسی پوشش‌های بیمه‌ای بیمه زایمان

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان و شرایط مهمی که باید بدانید-بیمه تکمیلی زایمان

با داشتن پوشش زایمان در بیمه نامه های تکمیلی شما می‌توانید برای جبران هزینه‌های زیر از این بیمه نامه استفاده نمایید چراکه بیمه زایمان فقط برای جبران هزینه‌های خود زایمان نبوده و بر اساس شرایط بیمه نامه تکمیلی هزینه‌های دیگری نیز توسط شرکت های بیمه جبران می‌شود:

 • پرداخت هزینه های زایمان به صورت طبیعی و سزارین در بیمارستان های دولتی و خصوصی بر اساس تعرفه مصوبه بیمه
 • پرداخت هزینه‌های ماموگرافی و سونوگرافی و سایر هزینه های پاراکلینیکی
 • پرداخت هزینه های درمان نازایی به روش روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
 •  پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

نکته مهم معمولا در همه شرکت‌های بیمه پرداخت هزینه اعمال مربوط به زایمان و درمان ناباروری با توجه به شرایط خاص بیمه نامه خریداری شده ارائه می‌شود. اگر مشکل ناباروری داشته باشید می‌توانید از بیمه تولد برای جبران هزینه ناباروری و نازایی کمک بگیرید.


هزینه خرید بیمه تکمیلی انفرادی زایمان

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی که پوشش هزینه‌های زایمان را جبران کند شرکت های بیمه طرح های مختلف با سقف تعهدات متفاوت را ارائه می‌کنند. برای هر فرد بر اساس سن فرد بیمه شده و بر اساس سقف تعهدات مورد نظر وی قیمت بیمه درمان تکمیلی متغیر می‌باشد. برای مقایسه حق بیمه پرداختی و مشاهده سقف پوشش‌های بیمه تکمیلی زایمان که توسط شرکت های مختلف بیمه ارائه می‌شود می‌توانید فرم بیمه درمان تکمیلی را در تودی بیمه تکمیل کرده و درخواست مشاوره برای خرید بیمه درمان را ارسال کنید.
طرح‌ها و تعهدات و قیمت بیمه نامه‌های درمان در طی سال متفاوت بوده از این رو دریافت مشاوره به روزتر می‌تواند راهنمایی بیشتری برای شما در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی زایمان به همراه داشته باشد.

مشاوره رایگان و صدور بیمه از سراسر ایران زمین:


  شماره همراه*:

  تودی بیمه

  بیمه تربت حیدریه

  بازدیدها: 3

  ارسال نظر