خواص و فواید موسیر+تفاوت موسیر با سیر و خواص آن

موسیر و سیر دو گیاه متفاوت هستند اما خواص یکسانی دارند. موسیر 40 گونه مختلف و طعمی شبیه سیر و تلخی کمتری نسبت به سیر دارد. موسیر مانند سیر و پیاز خاصیت آنتی اکسیدانی، رقیق کردن خون یا خواص آنتی باکتریالی دارد اما مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در آن‌ها با هم متفاوت است.فواید سیر

خواص و فواید سیر+تفاوت موسیر با سیر و خواص آن

موسیر حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و فلاونوئیدهایی مانند کورستین، ویتامین A، ویتامین C و مواد معدنی مهم از جمله گوگرد، پتاسیم و منگنز است. 


فرق موسیر و سیر چیست؟

موسیر و سیر دو گیاه متفاوت هستند اما خواص یکسانی دارند. موسیر 40 گونه مختلف و طعمی شبیه سیر و تلخی کمتری نسبت به سیر دارد. موسیر مانند سیر و پیاز خاصیت آنتی اکسیدانی، رقیق کردن خون یا خواص آنتی باکتریالی دارد اما مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن‌ها با هم متفاوت است. یکی از ویژگی های بارز موسیر بو ندادن دهان پس از مصرف آن است.سیر و موسیر هر دو خاصیت ضد سرطانی به دلیل وجود گوگرد دارند ، موسیر به شکل پیازی تقریبا درشت از ریشه این گیاه که در زیر خاک رشد کرده است در می آید و همراه محصولات و فراورده های مختلفی به کار می‌رود. سیر به شکل چند حبه کوچک داخل یک کیسه اما موسیر به شکل یک پیاز است.

موسیر تولید انسولین در بدن را افزایش می‌دهد و به همین علت سبب کاهش قند خون می‌شود


خواص موسیر برای جنین و زنان باردار

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در موسیر سبب سلامت زنان باردار و رشد طبیعی جنین می شود، همچنین فولات موجود در موسیر از نقایص سیستم عصبی جنین جلوگیری می کند.

ویتامین‌های C و A و فسفر و منیزیم موجود در موسیر برای سلامت استخوان و بهبود رشد نوزادان و کودکان ضروری است. موسیر حاوی ترکیبات گوگردی فراوان است که خواص ضد باکتری دارند و مانند آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا، تب و برونشیت عمل می کنند.


موسیر برای دیابت و قند خون

موسیر تولید انسولین در بدن را افزایش می‌دهد و به همین علت سبب کاهش قند خون می‌شود.


سرطان

ترکیبات گوگردی و اتیل استات موجود در موسیر رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهند. مصرف موسیر از انواع سرطان‌های سینه، معده و کولون پیشگیری می‌کند.


عوارض مصرف زیاد موسیر

ریفلاکس معده
سوزش سر دل
سندروم روده تحریک پذیر
واکنش‌های آلرژیک مانند آسم، بثورات پوستی و قرمزی و خارش چشم ها

تودی بیمه

بیمه تربت حیدریه

بازدیدها: 8

۲ thoughts on “خواص و فواید موسیر+تفاوت موسیر با سیر و خواص آن

دیدگاهتان را بنویسید