روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی
اگر به هر دلیلی قصد بررسی و مشاهده سوابق بیمه‌ای خود را دارید دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما به شعب بیمه نیست و بیمه شدگان می‌توانند برای مشاهده و دریافت پرینت سوابق بیمه خود از منزل اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تودی بیمه، به طور متوسط در هر یک از خانواده‌های ایرانی یک نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است و در بسیاری از مواقع، بنا به هر دلیلی از کار و تحصیلات گرفته تا سایر موارد لازم می‌شود که فرد بیمه شده سوابق بیمه خود را بررسی کند.

تا مدتی پیش این کار تنها از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر بود، اما در حال حاضر بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند برای مشاهده و دریافت پرینت سوابق بیمه خود از منزل اقدام کنند.

افراد مختلف از کارگر گرفته تا کارمند با اهداف گوناگون از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند، تا از این طریق ضمن بهره‌مندی از مزایای این بیمه، تضمینی هم برای آینده و کسب درآمد خود مهیا کنند.

اگر به هر دلیلی قصد بررسی، مشاهده و یا پرینت گرفتن از سوابق بیمه‌ای خود را دارید دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما به شعب بیمه نیست.

*ثبت نام در سیستم مشاهده سوابق بیمه

در ابتدا باید به سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه مراجعه کنید.

*ورود به سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه

پس از باز شدن لینک باید گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید مراحل بعدی را دنبال کنید.

روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی
  • اقدام به ثبت نام

پس از آن که گزینه ثبت نام را انتخاب کردید، اطلاعات خود را که شامل شماره کد ملی، شماره تلفن همراه و انتخاب اپراتور سیم کارت تلفن همراه است را در کادرهای مشخص شده وارد کنید.

روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی
  • نکات مهم

*نکته مهم (۱): زمانی که قصد وارد کردن شماره سیم کارت خود را دارید به یاد داشته باشید که این سامانه این اطلاعات را در اپراتور سیم کارت شما بررسی می‌کند و در صورتی که شماره ملی با شماره گوشی مطابقت داشته باشد، قادر به ادامه کار خواهید بود.

*نکته مهم (۲): در صورتی که سیم کارت شما با کد ملی تطبیق نداشت و یا بنا به هر دلیلی اطلاعات ارائه نشد و یا با مشکلی برخورد کردید باید برای ثبت شماره تلفن خود و یا تطبیق مدارک شناسایی به شعبه های بیمه مراجعه کنید.

پس از تایید شماره همراه و تایید اپراتور شما توسط سیستم، با وارد کردن اطلاعات مورد درخواست گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی

*تکمیل اطلاعات و اتمام ثبت نام

حال با تطبیق شماره سیم کارت و کد ملی، می‌توانید به صفحه بعد مراجعه کنید و در این صفحه نیز سایر اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد کنید. هر گزینه به وضوح برای تکمیل مشخص است.

  • نکات زیر را هنگام ثبت نام به خاطر داشته باشید

اطلاعات وارد شده در این فرم از این به بعد برای شناسایی شما در سامانه متمرکز بیمه ای مورد استفاده قرار می گیرد. شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً باید متعلق به شخص شما باشد.

در صورتی که شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شما نباشد نیاز است پس از طی تمامی مراحل ثبت نام، شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید.

به دلیل اینکه اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام از این پس جهت ارائه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مسئولیت وارد کردن هرگونه اطلاعات خلاف واقعیت بر عهده شما خواهد بود.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، شما به استفاده از خدمات عمومی بیمه شدگان مانند مشاهده سوابق، مجاز می‌شوید.

در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت کنید، چراکه مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده شما است.

در نهایت گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

*پیام موفقیت آمیز بودن ثبت نام

در نهایت با صحیح وارد کردن اطلاعات صفحه زیر برای شما به نمایش گذاشته می‌شود. در این صفحه مشخص شده است که زمانی برای تطبیق اطلاعات شما نیاز است و نتیجه طی ۴۸ ساعت آینده به اطلاع شما می رسد.

روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی

با تایید یا عدم تایید اطلاعات پیامی برای شماره وارد شده ارسال خواهد شد و شما با دریافت رمز عبور و نام کاربری، مجددا به سامانه مربوطه مراجعه و پس از ثبت رمز عبور و نام کاربری، به راحتی سوابق بیمه خود را مشاهده کنید.

روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون مراجعه حضوری+فیلم آموزشی

*همچنین حتما بخوانید:

نگاهی به قانون بیمه تامین اجتماعی-از قانون بیمه تامین اجتماعی چه می‌دانید؟

بهترین روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی/پرداخت حق بیمه با ۵ روش فوق العاده آسان

ارزانترین بیمه, بهترین بیمه تربت حیدریه, بهترین بیمه ثالث خودرو تربت حیدریه, بهترین بیمه عمر تربت حیدریه, بهترین دفتر بیمه تربت حیدریه, بهترین مکان برای صدور بیمه, بیمه تربت, بیمه تربت حیدریه, تربت حیدریه, تودی بیمه, سید میلاد هاشمی مهنه, کارگزاری رسمی بیمه مرکزی, مناسبترین بیمه

بازدیدها: 40

ارسال نظر