شاخص بورس تا چه زمانی رشد می کند؟/بورس سوار بر موج تقاضا

شاخص بورس تا چه زمانی رشد می کند؟/بورس سوار بر موج تقاضا
شروع معاملات این هفته از بازار سهام با روند صعودی نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و شاخص‌کل بیش از ۳ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۲62 هزار واحد رسید.

به گزارش تودی بیمه، کم کردن دامنه نوسان منفی سهم‌ها فشار فروش در بازار سهام را تقریبا از بین برد و بورس بر موج تقاضا سوار شد و در جریان معاملات امروز بیش از ۳ درصد رشد کرد.

سید میلاد هاشمی، کارشناس بازار سرمایه در این رابطه گفت با توجه به تغییر خوشایند دامنه نوسان و همچنین حجم مبنا این هفته که قطعا مثبت و تا پایان سال روند کلی رشد شاخص مثبت خواهد بود و با توجه به گزارشات خوب و همچنین رشد قیمت های جهانی و زمزمه های رشد دلار بازگشت شاخص تا بالای 2 میلیون واحد دور از دسترس نیست

علی خسرو‌شاهی، کارشناس بازار سهام در رابطه با ادامه معاملات این هفته از بازار سهام گفت: معاملات این هفته از بازار سهام مثبت خواهد بود و احتمالا شاخص کل تا پایان معاملات این هفته از بازار سهام کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را پس خواهد گرفت. اما برای پیش‌بینی ادامه روند بازار سهام باید تا از بین رفتن اثر کم کردن دامنه نوسان که مانند مسکن عمل کرد صبر کنیم.

این کارشناس در ادامه گفت: بازار سهام برای رشد بالای شاخص یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به انگیزه نیاز دارد و فعلا این انگیزه در بازار سهام وجود ندارد و باید اخبار خوبی در رابطه با بهتر شدن روابط دیپلماتیک به بازار سهام برسد و از تصمیمات مخرب داخلی نیز پرهیز شود.

این کارشناس در رابطه با ورود پول به بازار سهام گفت: بازار سهام کمبود نقدینگی دارد و بازگشت پول نیازمند بازگشت اعتماد است که فکر نمی‌کنم جلب اعتماد به این زودی‌ها محقق شود و بی‌اعتمادی به بورس حتی در میان بازیگران بزرگ نیز زیاد است.

تودی بیمه

بیمه تربت حیدریه

بازدیدها: 177

دیدگاهتان را بنویسید