پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۲۲ شهریور | بازگشت بازار در گرو بازگشت شاخص ساز‌ها

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۲۲ شهریور | بازگشت بازار در گرو بازگشت شاخص ساز‌ها
امروز بازار سرمایه با افت شاخص و نمادهای شاخص‌ساز مواجه شد. در نهایت امروز شاخص کل با ۴۰ هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد قرار گرفت. بازار فردا به چه صورت است؟ 

به گزارش تودی بیمه ، امروز بازار سرمایه با افت شاخص و نمادهای شاخص‌ساز مواجه شد. در نهایت امروز شاخص کل با ۴۰ هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد قرار گرفت. بازار فردا به چه صورت است؟

روز گذشته حمیدرضا مهرآور، کارشناس بازار سهام درباره روند بازار امروز به تجارت‌نیوز گفت: به نظر می‌رسد روند بازار به طور کلی تا ماه آینده مثبت و صعودی باشد. و متغیر اصلی اثرگذار در تعیین تحرکات فعلی بازار هم دلار است که پیش‌بینی می‌شود اگر صعودی نباشد حداقل در همین محدوده فعلی نوسان کند. اما امروز بازار سهام با افت شدید مواجه شد. دلیل این موضوع چیست؟

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه درباره دلیل روند منفی بازار امروز گفت: شایعات درباره مذاکرات برجام و تاثیر ترس از ریزش دلار بازار را با اصلاح رو به رو کرده است.

وی همچنین در توصیه به سهامداران گفت: اخبار منتشر شده از سمت مذاکرات بد نیست و به نظر می‌رسد روند اصلاح قیمتی در بازار ادامه‌دار باشد. نکته مهم این موضوع است که سهامداران باید دستکاری هر روزه در پرتفوی خود نداشته باشند.

همچنین امیر مهدی میرشاه ولد، کارشناس بازار سرمایه هم درباره روند بورس فردا به تجارت‌نیوز گفت: روند اصلاحی در بازار به لحاظ زمانی ادامه‌دار است و شاخص در محدوده یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد با توجه به قیمت فعلی دلار نوسان خواهد کرد.

وی در توصیه به سهامداران خرد گفت: بهتر است سهامداران به دنبال خرید سهم‌هایی باشند که افت خوبی را داشتند و به لحاظ قیمتی در وضعیت مطلوبی قرار گرفتند. با این کار به نوعی می‌توانند سبد خود را بهینه کنند.

بورس فردا همچنان نزولی خواهد ماند؟

نیما میرزایی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار تودی بیمه گفت: برای بازار فردا پیش بینی می‌شود که عرضه‌های سنگین در ابتدای معاملات وجود داشته باشد، ولی با حمایت حقوقی‌ها و برخورد به ناحیه قبلی برگشت شاخص، کم کم خریداران بیشتری نیز ظاهر خواهند شد و وضعیت معاملات خواهد یافت، هر چند انتظار سبزی یکپارچه در تابلو معاملات اندکی دور از انتظار است. وی افزود: همچنین در روند برگشتی احتمالی انتظار می‌رود که سهم‌های بزرگ و شاخص ساز پیش قدم باشند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: نکته مهم و مثبت بازار طی ماه‌های اخیر افزایش ارزش معاملات است که از طریق جمع شدن مکرر صف‌های فروش، ضمن ایجاد جو با ثبات در روند ها، موجب دلگرمی سهامداران کم صبر شده است. البته توصیه مهم به سهامداران دقت و تامل بیشتر در خریدهایشان می‌باشد!

آخرین پیش‌بینی‌های بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیشبینی بورس تودی بیمه بخوانید.

تودی بیمه

بهترین بیمه تربت حیدریه

بازدیدها: 786

دیدگاهتان را بنویسید